recepty hľadaj top10
Torty a zákusky
Expresná torta

pridal: AntiBarbie-09.07.2007

suroviny

2ks puding v prášku
2ks mandarinkový kompót
2ks smotana na šľahanie
1ks tortový korpus

postup

Toto je najrýchlejšia torta akú poznám, je skvelá, chutná a hotová do 15min.! Verte mi, zožnete s ňou úspech a nikto nespozná, že ste si len pred chvíľkou spomenuli na svokrinu oslavu ;o)

Do väčšej misy s dobre tesniacim uzáverom vylejte obe plechovice mandarínok (2 x 214 ml) aj so šťavou. Mesiačiky rozdeľte/roztlačte vidličkou na malinké čiastočky, prilejte obe 33% šľahačky (2 x 250 ml) a navrch nasypte 2 vanilkové pudingové prášky. Použite výhradne puding s označením bez varenia (Dr.Oetker - Créme Olé)! Misu rýchlo zatvorte a pár-krát s ňou silno zatraste, aby sa obsah zmiešal. Otvorte misu a krém rovnomerne natrite na 2 úrovne kakaového tortového korpusu, aj na jeho vrch a okraje. Ak máte zvyšné mandarínky, mesiačikmi môžete ozdobiť vrch torty.

Šup na oslavu!

Vyskúšala som viaceré kombinácie kompótov a pudingov. Dobre funguje aj ananásový či jahodový kompót (tieto však musíte vopred rozmixovať) s vanilkovým pudingom, ale aj mandarínkový kompót s kakaovým pudingom a vanilkovým tortovým korpusom. Torta môže mať aj 2 druhy krému.