Hoci Čorbou obvykle nazývame južanskú polievku z masa, koreňovej zeleniny, paradajok a zemiakov, ale nasledujúci recept je celkom iný.
V našej rodine sme za Čorbu považovali práve túto vynikajúcu voňavú exotickú polievku s nádychom horko-kyslej chuti. Stalo sa tradíciou, že sme ju podávali počas rodinných stretnutí, pretože je mimoriadne vhodná na slávnostné príležitosti.
10 dg akékohoľvek chudého mäsa pokrájame na tenké rezance. Z cca 2 lyžíc oleja, 5 dg hladkej múky a soli urobíme v hlbšom hrnci bledú zápražku. Keď začne bublinkovať pridáme nakrájané mäso a rýchlo premiešame, aby sa obalilo. Zalejeme studenou vodou, pridáme trochu soli, 2 bobkové listy a 1/2 - 1 celý citrón, ktorému sme na niekoľkých miestach narezali šupku. Postupne privedieme do varu a pomaly uvaríme domäkka.
Potom zo zvyšnej hladkej múky, oleja, vajca a soli vymiešame v hrnčeku cestíčko na jemné halušky. (Ak je husté, môžeme ho riediť mliekom.) Polievku opäť privedieme do varu, ale teraz necháme vrieť a lyžičkou postupne vhadzujeme halušky. Keď sa uvaria, vyberieme citrón a šťavu z neho vytlačíme do polievky. Prilejeme šľahačku a podľa potreby dosolíme.
Na záver pridáme veľa pokrájanej petržlenovej vňate.